Apostilė – tai specialus spaudas, patvirtinantis dokumentą pasirašiusio asmens parašo arba spaudo tikrumą. Toks patvirtinimas reikalingas, siekiant naudoti dokumentą užsienyje ir tarnauja kaip papildoma apsauga, užsienio institucijoms įrodanti, kad dokumentas yra tikras, oficialus.

Apostilėje nurodoma: pats pavadinimas “APOSTILLE”; išdavusi apostilę šalis; dokumentą, kuris tvirtinamas apostile, pasirašiusio asmens vardas, pavardė ir pareigos; įstaigos, išdavusios dokumentą, antspaudas; apostilę patvirtinusio asmens (pareigūno) vardas, pavardė ir pareigos, antspaudas; patvirtinimo data ir vieta.

Apostilė paprastai yra dvikalbė: surašoma anglų ir išdavimo valstybės kalbomis. Taip pat pažymėtina, kad apostilė gali būti spaudas, dedamas tiesiai ant originalaus dokumento, arba spaudas, kuris dedamas ant atskiro lapo, kuris su originaliu dokumentu yra susegamas ar surišamas.

Apostilė galioja ne visose pasaulio šalyse, o tik tose, kurios yra prisijungusios prie Hagos konvencijos. Šių valstybių sąrašas (naujausią informaciją apie prisijungimą prie Hagos konvencijos taip pat galima rasti oficialiame konvencijos puslapyje. Kiekvienoje valstybėje apostilės forma šiek tiek skiriasi. Su kai kurių šalių apostilėmis galite susipažinti mūsų galerijoje.

Dauguma Europos ir nemažai pasaulio valstybių pripažįsta apostilę, todėl šiose šalyse lietuviški dokumentai, patvirtinti apostile, galios ir bus priimami oficialiose šalies institucijose ir įstaigose be jokio papildomo legalizavimo. Tačiau jei šalies, į kurią ketinate vykti ir pateikti lietuviškus dokumentus, aukščiau nurodytame sąraše nėra, apostilės dėti neverta, nes ji nebus pripažįstama. Tokiu atveju reikalinga kita – dvigubo legalizavimo procedūra. Apie ją plačiau skaitykite čia.